Duanın Fazileti Hakkında Ayet-i Kerimeler

”Rabbiniz buyurdu ki, bana dua edin,sizin için (duanızı) kabul edeyim.

Şüphesiz bana ibadet (dua) etmekten kibirlenenler, pek yakında alçak olarak cehenneme gireceklerdir.” (Gafir (Mü’min Suresi : 60)”Kullarım , sana benden (kendilerine yakın veya uzak oluşumdan )             sorduklarında (sen onlara de ki) şüphesiz ben çok yakınım bana dua ettiğinde,dua edenin duasını kabul ederim’(Bakara Suresi : 186’dan)
”(Habibim) De ki; ” (zor zamanlarında kendisine) dua (ve niyazı)nız olmasaydı, Rabbim size değer verir miydi?” (Furkan Suresi : 77’den)

 
”(O taptığınız aciz putlarmı),Yoksa  darda kalmışa,kendisine dua ettiği zaman,icabet eden,fenalığı gideren ve sizi yer yüzünün hükümdarları kılan (Allahu Teala)(daha hayırlıdır?) Allah ile beraber bir ilah (var) mı? Siz ne kadar az düşünüyorsunuz.” (Neml Suresi : 62)

 
”Rabbinize yalvara yakara,gizlice dua edin.Şüphesiz ki 0 (Allahu Teala,duada) haddi aşanları (peygamberlerin mertebesine ulaşmak ve göklere yükselmek gibi kendine layık olmayan şeyleri isteyerek sınırı geçenleri) sevmez” (A’raf Suresi : 55)
 
”Ona (Cenab-ı Hakk’a) korkarak ve umarak dua edin.Şüphesiz ki ,iyilik edenlere Allah(u Teala’n)ın rahmeti çok yakındır.” (A’raf Suresi : 56’dan)
 
”En güzel isimler Allah’ındır. O halde O’na bunlarla dua edin” (A’raf Suresi : 180’den)

Benzer yazımız:Dua’nın Fazileti


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Berke SERT Yorumunda diyor ki;

    Duaların gücü hakkında bu mükemmel yazı için size çok teşekkür ederim. İçimdeki bağı daha da güçlendirerek Allah’a doğru ilerlememi sağladı.

  2. Erkan LEBLEBİCİ Yorumunda diyor ki;

    YA ALLAH,YA RAHMAN,YA RAHİM,YA FERD,YA HAYY,YA KAYYUM,YA HAKEM,YA ADL,YA KUDDUS HERYEDE VE HERZAMAN, HERŞEY SENİN RAZI OLDUĞUN ŞEKİLDE OLSUN,RAZI OLMADIĞIN HİÇBİRŞEY OLMASIN AMİN. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com