Duanın Fazileti Hakkında Ayet-i Kerimeler

”Rabbiniz buyurdu ki, bana dua edin,sizin için (duanızı) kabul edeyim.

Şüphesiz bana ibadet (dua) etmekten kibirlenenler, pek yakında alçak olarak cehenneme gireceklerdir.” (Gafir (Mü’min Suresi : 60)”Kullarım , sana benden (kendilerine yakın veya uzak oluşumdan )             sorduklarında (sen onlara de ki) şüphesiz ben çok yakınım bana dua ettiğinde,dua edenin duasını kabul ederim’(Bakara Suresi : 186’dan)
”(Habibim) De ki; ” (zor zamanlarında kendisine) dua (ve niyazı)nız olmasaydı, Rabbim size değer verir miydi?” (Furkan Suresi : 77’den)

 
”(O taptığınız aciz putlarmı),Yoksa  darda kalmışa,kendisine dua ettiği zaman,icabet eden,fenalığı gideren ve sizi yer yüzünün hükümdarları kılan (Allahu Teala)(daha hayırlıdır?) Allah ile beraber bir ilah (var) mı? Siz ne kadar az düşünüyorsunuz.” (Neml Suresi : 62)

 
”Rabbinize yalvara yakara,gizlice dua edin.Şüphesiz ki 0 (Allahu Teala,duada) haddi aşanları (peygamberlerin mertebesine ulaşmak ve göklere yükselmek gibi kendine layık olmayan şeyleri isteyerek sınırı geçenleri) sevmez” (A’raf Suresi : 55)
 
”Ona (Cenab-ı Hakk’a) korkarak ve umarak dua edin.Şüphesiz ki ,iyilik edenlere Allah(u Teala’n)ın rahmeti çok yakındır.” (A’raf Suresi : 56’dan)
 
”En güzel isimler Allah’ındır. O halde O’na bunlarla dua edin” (A’raf Suresi : 180’den)

Benzer yazımız:Dua’nın Fazileti

Sonuç: Duanın Fazileti Hakkında Ayet-i Kerimeler

Duanın Fazileti Hakkında Ayet-i Kerimeler hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Duanın Fazileti Hakkında Ayet-i Kerimeler konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Erkan LEBLEBİCİ Yorumunda diyor ki;

    YA ALLAH,YA RAHMAN,YA RAHİM,YA FERD,YA HAYY,YA KAYYUM,YA HAKEM,YA ADL,YA KUDDUS HERYEDE VE HERZAMAN, HERŞEY SENİN RAZI OLDUĞUN ŞEKİLDE OLSUN,RAZI OLMADIĞIN HİÇBİRŞEY OLMASIN AMİN. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com