Camiden Çıkarken Yapılan Dua Hakkında Bilgi

Camiden çıkarken yapılan dua ibadetimiz için önemli bir duadır. Bu duayı yapan her kimse, ona şeytan yaklaşamaz. Camiden çıkarken dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta sol ayak ile çıkılmasıdır.

Cami, Allah’ın beş şartından biri olan namaz ibadetinin gerçekleştirildiği kutsal bir mekandır. Yapılan dua ise cami içinde yaptığımız ibadetleri, ettiğimiz duaları korumak adına Allah’a sığınmaktır. Allah-ü Teâlâ bizlere namazı farz kılmıştır. Namaz kılmak Allah’a yaklaşmanın en güzel yoludur. Bu mübarek mekânda (Allah’ın Evi’nde) namaz kılmak insanın içine huzur doldurur. Allah bir ayetinde şu şekilde buyurmuştur; “Sana vah yedilen kitabı oku ve namaz kıl. Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülüklerden alı koyar. Allah’ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir.” (Ankebüt suresi, 45. ayet)

CAMİDEN ÇIKARKEN YAPILAN DUANIN TÜRKÇE OKUNUŞU

Camiden çıkarken yapılan duanın Türkçe okunuşu şu şekildedir;

“Bismillahirrahmanirrahim.

Bismillahi vessalatü vesselamü ala rasulillahi. Allahümme inni es’elüke min fadike. Allahümme esimni mineşşeytanirracim.” (Buhari, teheccüd/25)

CAMİDEN ÇIKARKEN YAPILAN DUANIN ARAPÇA YAZILIŞI

Camiden çıkarken yapılan duanın Arapça yazılışı şekildedir;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
بِسْمِ ا لله وَ الصّلاَةُ والسّلاَمُ عَليَ رَسُولِ اللهِ، الّلهُمّ اِنِّي اَسْأاُكَ مِنْ فَضْلِكَ، الّلهُمّ

اَعْصِمْنِي مِنَ الشّيْطانِ الرّجِيمِ

CAMİDEN ÇIKARKEN YAPILAN DUANIN TÜRKÇE ANLAMI

Camiden çıkarken yapılan duanın Türkçe anlamı şekildedir;

“Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla.

Allah’ın adı ile Allah’ın resulüne salat-ı selam olsun. Allah’ım! Senden fazl-ı (ihsanını) diliyorum. Allah’ım! Beni rahmetinden uzaklaştırmış şeytanın şerrinden koru!” (Buhari, teheccüd/25)

CAMİDEN ÇIKARKEN YAPILAN DUA DİNLE

Sonuç: Camiden Çıkarken Yapılan Dua Hakkında Bilgi

Camiden Çıkarken Yapılan Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Camiden Çıkarken Yapılan Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

5 Yorumlar
 1. Burak AYSU Yorumunda diyor ki;

  Huzurkapisi inanç benim akrabam olur o na burdan selamlar

 2. Bedirhan Mustafa Yorumunda diyor ki;

  Beni Peygamberimiz (sav) ile aydınlattınız hocam. İnşallah kademe kademe hayatıma geçireceğim.

 3. Fatma ARASLAN Yorumunda diyor ki;

  yarabbim.cuma geceleri hürmetine,bugün içinde bulundugumuz mübarek gecenin hürmetine,6666 kuran ayeti hürmetine cümleyide sıkıntısından kurtar,içinde benide allahım.amin. ,

 4. Celal Meltem Yorumunda diyor ki;

  ben a.halim 14 yasindayim daha okula gidiyorum ALLAH tan tek istedigim beni seytandan korusun ve 5 vakit namazimda yanimda olsun ben cocukluktan beri hep allah sevgisiyle yasadim simdi ALLAHA sükür 5 vakit namazimi kiliyor ve oruc tutuyorum fakir lere yardim ediyorum bunlari in hepsini ALLAH icin yapiyorum cünki o na sevgim oldu gu icin sevgimizi göstertmemiz ve onu untmadik diye emrettigi vazifeleri yapmamiz lazim ALLLAH bizi cennetine alsin amin ,

 5. Ender YEŞİL Yorumunda diyor ki;

  Hakiki iman;Güzel bir ahlak,Şükredici bir kalp,Zikredici bir dil,Kaza ve Kadere rıza gösteren hayırlı bir ömür nasib et ALLAH’IM.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com