Ana Sayfa Dualar Sıkıntı ve Belalar İçin Dua

Büyüden Kurtulmak İçin Dua Hakkında Bilgi

Büyüden kurtulmak için dua; Büyü tüm dinlerde ve tabi olarak İslam dininde de haram kılınmıştır. İnsana iradesi dışında bir şey yaptırmaya zorlaması, insanın davranışlarından sorumlu tutulmasını engellediği için büyü dinimizce haram kılınmıştır. Büyü öğrenmek yapmak ve yaptırmakta Allah katında haramdır. Büyücülere inanmak yaptıkları söyledikleri doğru bile olsa, Allahtan başkasının her şeyi bildiğine ve her şeyi yapacağına inanmak sayılıp küfürdür. Hadis-i şerifte buyrulan; “Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur’an-ı kerime inanmamış olur.[Bezzar] “ cümleside bunun kanıtıdır.

Büyüden Kurtulmak İçin Hangi Dualar Okunmalı

Dinimizce büyüyü yapmakta bozmakta haram kılınmıştır. Büyüden kurtulmak için dua okumak ve duaları üstte taşımak korunmaya yardımcıdır. Büyüden geldiği düşünülen ruhi sıkıntılardan kurtulmak için euzu besmele ile Fatiha suresi, euzu besmele ile ihlas suresi okunmalıdır. Büyüden kurtulmak için en tesirli dua nas ve felak sureleridir.

Büyünün Etkisinden Kurtulmak İçin Yapılabilecekler

Büyünün tesiriyle oluşan ruhi sıkıntılardan kurtulmak için bazı dualar ve yapılabilecekler şöyle sıralanabilir;

Bir miktar suya 7 Âyet-el kürsî, 7 ihlâs ve 7 Nas ve Felâk sûrelerini okumalıdır. Büyü yapılan kimse bundan sabah ezanıyla üç yudum içmeli, kalan su ile gusledilmelidir.

Üç kere Salevat-ı şerife okumalı, sonra yedi Fatiha, yedi Ayet-el kürsi, yedi Kâfirun suresi, yediİhlas-ı şerif, yedi Felak ve yedi Nas surelerini okuyup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflemelidir! Bunları tekrar okuyup hastanın odasına, yatağına, evin her yerine, bahçesine üflemelidir!

Günde 500 kere “La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim” okunmalıdır! Başlarken yüz kere salevat ve bitirince de yine yüz kere salevat getirmelidir!

1 Bardak suya 5000 kere “YÂ RAKÎB celle celâlühû” ismi şerifi okunduktan sonra bu okunmuş su içilirse kişi üstündeki büyü ve sihir bozulur. Ayrıca yine büyü ve sihirden korunur.

Büyüye karşı en etkili çözüm, Allah’a sığınmak ve ona güvenmektir. Hz. Peygamber (s.a.s.), her şeyin şerrinden Allah’a sığınarak sürekli Felâk ve Nâs sûreleri ile Âyete’l-kürsî’yi okumuştur (Buhârî, Vekâle, 10; Fezâilü’l-Kur’an, 10; Tirmizî, Fezâilü’l-Kur’an, 3).

Kuran-ı Kerimde Yer Alan Büyü İle İlgi Ayetler

“Kendilerine zarar verecek, faydalı olmayacak şeyler öğreniyorlardı” (Bakara Suresi 102)

Allah Resulü, aralarında şirkin de bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.

Büyünün İslami hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyüde imanın şartlarından birini inkâr etmek varsa o büyü küfrü gerektirir. Yoksa gerektirmez. Mesela birisi, büyücülerin her şeyi yapabileceğine inanırsa, Allah’a şirk koştuğundan kafir olur.

Kuran-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerinden bazı şeyler okuyarak yapılmış büyüleri bozmak caizdir. Allah Resulüne yapılan büyü Felak ve Nas sureleri okunarak bozulmuştur.

Kuran-ı Kerim, bize büyücülerin şerrinden Allah’a sığınmamızı öğretmiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur:

“Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allah‘a sığınırım de” (Felak Suresi 4)

“Sağ elindekini at da, onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları, sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise, nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz.” (Taha suresi :69)

Peygamber Efendimiz Buyuruyor:

“Büyü yapan kişi küfre girmiştir.”

“Muhabbet için efsun yapma, ipliğe okuma, büyü yapmak şirktir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz