Büyüden Kurtulmak İçin Dua Hakkında Bilgi

Büyü Bozma Duası, Büyü yapıldığından şüphelenilen bir kişiye okunacak bozma duası bu yazımızda...

Büyüden kurtulmak ve büyü bozma için dua; Büyü tüm dinlerde ve tabi olarak İslam dininde de haram kılınmıştır. İnsana iradesi dışında bir şey yaptırmaya zorlaması, insanın davranışlarından sorumlu tutulmasını engellediği için büyü dinimizce haram kılınmıştır. Büyü öğrenmek yapmak ve yaptırmakta Allah katında haramdır. Büyücülere inanmak yaptıkları söyledikleri doğru bile olsa, Allahtan başkasının her şeyi bildiğine ve her şeyi yapacağına inanmak sayılıp küfürdür. Hadis-i şerifte buyrulan; “Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur’an-ı kerime inanmamış olur.[Bezzar] “ cümleside bunun kanıtıdır.

Büyüden Kurtulmak (Büyü Bozma Duası) İçin Hangi Dualar Okunmalı?

Dinimizce büyüyü yapmakta bozmakta haram kılınmıştır. Büyüden kurtulmak için dua okumak ve duaları üstte taşımak korunmaya yardımcıdır. Büyüden geldiği düşünülen ruhi sıkıntılardan kurtulmak için euzu besmele ile Fatiha suresi, euzu besmele ile ihlas suresi okunmalıdır. Büyüden kurtulmak için en tesirli dua nas ve felak sureleridir.

Büyünün Etkisinden Kurtulmak İçin

(Büyü Bozma)

Yapılabilecekler

Büyünün tesiriyle oluşan ruhi sıkıntılardan kurtulmak için bazı dualar ve yapılabilecekler şöyle sıralanabilir;

Bir miktar suya 7 Âyet-el kürsî, 7 ihlâs ve 7 Nas ve Felâk sûrelerini okumalıdır. Büyü yapılan kimse bundan sabah ezanıyla üç yudum içmeli, kalan su ile gusledilmelidir.

Üç kere Salevat-ı şerife okumalı, sonra yedi Fatiha, yedi Ayet-el kürsi, yedi Kâfirun suresi, yediİhlas-ı şerif, yedi Felak ve yedi Nas surelerini okuyup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflemelidir! Bunları tekrar okuyup hastanın odasına, yatağına, evin her yerine, bahçesine üflemelidir!

Günde 500 kere “La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim” okunmalıdır! Başlarken yüz kere salevat ve bitirince de yine yüz kere salevat getirmelidir!

1 Bardak suya 5000 kere “YÂ RAKÎB celle celâlühû” ismi şerifi okunduktan sonra bu okunmuş su içilirse kişi üstündeki büyü ve sihir bozulur. Ayrıca yine büyü ve sihirden korunur.

Büyü bozma için büyüye karşı en etkili çözüm, dua ederken Allah’a sığınmak ve ona güvenmektir. Hz. Peygamber (s.a.s.), her şeyin şerrinden Allah’a sığınarak sürekli Felâk ve Nâs sûreleri ile Âyete’l-kürsî’yi okumuştur (Buhârî, Vekâle, 10; Fezâilü’l-Kur’an, 10; Tirmizî, Fezâilü’l-Kur’an, 3).

Kuran-ı Kerimde Yer Alan Büyü İle İlgi Ayetler

“Kendilerine zarar verecek, faydalı olmayacak şeyler öğreniyorlardı” (Bakara Suresi 102)

Allah Resulü, aralarında şirkin de bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.

Büyünün İslami hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyüde imanın şartlarından birini inkâr etmek varsa o büyü küfrü gerektirir. Yoksa gerektirmez. Mesela birisi, büyücülerin her şeyi yapabileceğine inanırsa, Allah’a şirk koştuğundan kafir olur.

Kuran-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerinden bazı şeyler okuyarak yapılmış büyüleri bozmak caizdir. Allah Resulüne yapılan büyü Felak ve Nas sureleri okunarak bozulmuştur.

Kuran-ı Kerim, bize büyücülerin şerrinden Allah’a sığınmamızı öğretmiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur:

“Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allah‘a sığınırım de” (Felak Suresi 4)

“Sağ elindekini at da, onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları, sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise, nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz.” (Taha suresi :69)

Peygamber Efendimiz Buyuruyor:

“Büyü yapan kişi küfre girmiştir.”

“Muhabbet için efsun yapma, ipliğe okuma, büyü yapmak şirktir.”


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

5 Yorumlar
 1. Ayşe ÇAKIR Yorumunda diyor ki;

  Huzurkapisi inanç benim akrabam olur o na burdan selamlar

 2. Büşra BALABAN Yorumunda diyor ki;

  Ne kadar güzel kişilik büyük bir hazla takip ediyorum,cıncık gibi Adana

 3. Bilgenur İZGİN Yorumunda diyor ki;

  EY RAHMAN VE RAHİM OLAN ULU ALLAHIM! SEN İSTERSEN HERŞEY OLUR…GÜCÜMÜN YETMEYECEĞİ BENİ ÇOK ÇOK AŞAN BİR OLAYLA KARŞI KARŞIYAYIM.RABBİM YÜCE ALLAHIM SANA YALVARIYORUM SEN ADLSİN SEN MÜNTEKİMSİN SEN OL DERSEN HERŞEY OLUR…SANA TÜM YÜREĞİMLE YALVARIYORUM BU OLAYI BENİ MUTLU EDECEK ŞEKİLDE SONUÇLANDIR.SANA YALVARIYORUM EL KAVİYY! ALLAHIM BANA HAKSIZLIK YAPAN BÜYÜ YAPAN YAPTIRAN KİŞİ KARŞIMDA BOYUN EĞSİN EN KISA ZAMANDA….

 4. Aziz Veli Yorumunda diyor ki;

  her seyın bır vaktı vardır ıyılınızın vaktı kotulugunde bır vaktı vardır ,

 5. Aytül YENTUR Yorumunda diyor ki;

  Dua insanda fitri bir olgunluktur.Bu sebebledirki bütün dinlerde mevcuttur.üstün bir varliga inanan insan su veya bu sekilde dua eder.Insanlar hayatlari boyunca, üstesinden gelemiycekleri bircok bircok seylerle karsilasmakta,keder,sikinti,acz ve ümitsizlikleremaruz kalmaktadirlar.YÜCE ALLAH SÖYLE BUYURUR: “insana bir darlik dokundugu zmn yani üzere yatarken,otururken yahut ayakta bize yalvarir,ama biz onun sikintisini giderince sanki kendizine dokunan bir darliktan ötürü bize hic yalvarmamis gibi hakaret eder. ISTE asin gidenlere yaptiklari is böylesine süslü gösterilmistir.” (yunus 10/12) saygilar allah icten dualari kabul etsin (amin) ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com