Ana Sayfa Dualar

BARIŞMA DUASI – KÜSKÜNLERİN BARIŞACAĞI DUA

Barışma Duası Hakkında Bilgi

Barış tüm dünyada herkesin istediği ve her zaman bulunduğu haneden semte, şehirden bölgeye, ülkeden dünyaya yayılan bir ışık gibi ilerlenmesi beklenen harika bir olgudur. Dinimiz barışın her zaman önemli olduğunu, küslüğün faydalı değil zararlı olduğunu her zaman insanlığa yaymaya çalışmaktadır. Gerek toplumlar arasında gerekse insanlar arasında küslük her zaman felaketin öncüsü olmaktadır.

Özellikle ikili ilişkiler de küs olmak kişinin sevgisini, neşesini, bağlılığını ve hayata olan aşkını her geçen gün götürmekte zamanla içinde bir şey bulunmayan boş bir kalbe dönüştürmektedir. Bu nedenle her küs insanın barışmak için ufak ya da büyük bir şansı bulunmalıdır. Bunu gerçekleştirmek için Allah’tan yardım istemek ise çok doğal ve doğru bir davranış olacaktır. Yardım istemek için barışma duası etmek ise hem sizin içinizi ferahlatacak hem de Rabbin hoşuna gidecektir.

Barışma Duası Okumadan Önce

Dua okumak için her zaman uygun mekân ya da temizlik beklenemez ama mutlaka gusül abdestinizin olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Temiz bir beden ile istenecek olan her şey her zaman kirli bir bedene göre daha iyi olacaktır. İçinizi doğru yöne açmalı ve her zaman güzel şeyler umut ederek ve Allah’ın size yardım edeceğine inanarak dua etmelisiniz.

Barışma duası farklı barışma duaları bulunmaktadır. On defa okunarak gerçekleşen barışma duası daha çok gizli tutularak yapılır. İnsanlardan gizli sadece Allah ile kişinin bileceği bir istek sayılmaktadır. İnanışlara göre bir defada on adedi birden okunması her zaman daha hayırlı sayılmaktadır. Bu nedenle kişinin barışmayı gerçekten istemesi bir defada on duayı okuyabileceği anlamına da gelebilir. Temiz bir ortamda temiz bir beden ile içten gelerek okunan dua her zaman faydalı olacaktır.

İsterseniz evde isterseniz iş yerinde okuyabilirsiniz bunun yanı sıra önemli belli başlı dualarımızı da sıralayabilirsiniz. Barışma duası ezberleyerek yolda, boz zamanınızda, birini beklerken ya da uyumadan önce okumanız da mümkün. İsterseniz cüzdanınızda taşıyarak istediğiniz zaman çıkarıp okuyabilir ya da başka insanlar ada vererek onların da faydalanmasına yardım edip sevap kazanabilirsiniz. Dinimize uyum sağlamak ve kendi gönlünüzü ferah tutmak için dua her zaman en faydalı ilaçtır. Küs olduğunuz kişi ister komşunuz ister sevgiliniz ister eşiniz olsun, hatta bazen anne babalar ile bile hafif bir kırgınlık olabilir tüm bu sorunları kolay ve hayırlı bir şekilde atlatabilmek için barışma duası ile isteklerinizin yeşermesini sağlamak hem hayırlı ve güzel bir yol hem de daha çabuk ve kısa sürecek bir yol demek olabilir.

Her zaman isteğin güzel değerli ve verimlisi faydalıdır. Allah güzel isterler de bulunan kullarına daha kısa süre de ve daha istekle yardım eder. Bunun için hayırlı olaylar yaşamak ve hayırlı insanlar ile karşılaşmak için her zaman dualar ve iyi temenniler ile Allah’tan yardım istemek en faydalı olandır.

Barışma Duası Arapça oku

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Barışma Duası Türkçe Anlamı

Anlamı; “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Tüm dileklerimiz için Kur’an-ı Kerimde geçen ayetlerden alınan ve Allah’ın isimlerini içeren bu dua abdestli olarak 3 yada 7 defa okunur. Ardından istek ve arzularınız için dua edilir.

Barışma Duası Dinle

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz