Barışma Duası | Küskünlerin Barışacağı Dua

Barışma duası, küslük ve kırgınlıkların gölgelediği kalpleri birleştirmek, anlaşmazlıkları çözmek ve huzuru yeniden inşa etmek için Allah’a yapılan bir yakarıştır. Temiz bir beden ve samimi bir kalp ile okunan bu dua, barışın ışığını her alana yaymak için güçlü bir araçtır.

Barışma Duası Arapça Oku

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Barışma Duası Arapça Oku
Barışma Duası Arapça Oku

Barışma Duası Türkçe Anlamı

Anlamı; “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Tüm dileklerimiz için Kur’an-ı Kerimde geçen ayetlerden alınan ve Allah’ın isimlerini içeren bu dua abdestli olarak 3 yada 7 defa okunur. Ardından istek ve arzularınız için dua edilir.

Evde Eş Kavgası ve Aile Huzuru İçin Okunacak Dualar

Barışma Duası Hakkında Bilgi

Barışma duası, eşlerin arasını düzeltecek, anne baba arasını düzelten ve küslerin arasını yapmak için yapılan duadır. Barış tüm dünyada herkesin istediği ve her zaman bulunduğu haneden semte, şehirden bölgeye, ülkeden dünyaya yayılan bir ışık gibi ilerlenmesi beklenen harika bir olgudur. Dinimiz barışın her zaman önemli olduğunu, küslüğün faydalı değil zararlı olduğunu her zaman insanlığa yaymaya çalışmaktadır. Gerek toplumlar arasında gerekse insanlar arasında küslük her zaman felaketin öncüsü olmaktadır.

Özellikle ikili ilişkiler de küs olmak kişinin sevgisini, neşesini, bağlılığını ve hayata olan aşkını her geçen gün götürmekte zamanla içinde bir şey bulunmayan boş bir kalbe dönüştürmektedir. Bu nedenle her küs insanın barışmak için ufak ya da büyük bir şansı bulunmalıdır. Bunu gerçekleştirmek için Allah’tan yardım istemek ise çok doğal ve doğru bir davranış olacaktır. Yardım istemek için barışma duası etmek ise hem sizin içinizi ferahlatacak hem de Rabbin hoşuna gidecektir.

Barışma Duası Okumadan Önce

Dua okumak için her zaman uygun mekân ya da temizlik beklenemez ama mutlaka gusül abdestinizin olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Temiz bir beden ile istenecek olan her şey her zaman kirli bir bedene göre daha iyi olacaktır. İçinizi doğru yöne açmalı ve her zaman güzel şeyler umut ederek ve Allah’ın size yardım edeceğine inanarak dua etmelisiniz.

Farklı barışma duaları bulunmaktadır. On defa okunarak gerçekleşen barışma duası daha çok gizli tutularak yapılır. İnsanlardan gizli sadece Allah ile kişinin bileceği bir istek sayılmaktadır. İnanışlara göre bir defada on adedi birden okunması her zaman daha hayırlı sayılmaktadır. Bu nedenle kişinin barışmayı gerçekten istemesi bir defada on duayı okuyabileceği anlamına da gelebilir. Temiz bir ortamda temiz bir beden ile içten gelerek okunan dua her zaman faydalı olacaktır.

Her zaman isteğin güzel değerli ve verimlisi faydalıdır. Allah güzel isterler de bulunan kullarına daha kısa süre de ve daha istekle yardım eder. Bunun için hayırlı olaylar yaşamak ve hayırlı insanlar ile karşılaşmak için her zaman dualar ve iyi temenniler ile Allah’tan yardım istemek en faydalı olandır.

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası Nasıl Okunur?

Ayetel kürsi ile barışma duası birlikte okunması daha da etkili oluyor.  10 kez Ayetel Kürsi’nin okunması sonrasında 10 defa da barışma duası okuması birleşince en etkili dua edilmiş olur.  Sevgiliyle ,  küs olduğunla veya anne baba ayrıldıysa bu dua okunur ve Allah yardımını esirgemez.

Barışma Duası Dinle

Özetlemek gerekirse, barışma duası, insanlar arasındaki anlaşmazlıkları çözerek barışı sağlamak amacıyla Allah’a yapılan dualardır. Temiz bir bedende içten gelerek okunan dua, faydalı olabilir ve sorunları hızlı bir şekilde çözmeye yardımcı olabilir. Dualar, inançlarımıza uyum sağlamak ve huzurlu bir kalp için kullanabileceğimiz en etkili yöntemlerden biridir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

8 Yorumlar
 1. Buğra Murat Yorumunda diyor ki;

  Rabbim dinlediklerimizle amel etmeyi nasip etsin.🤲🌹

 2. Elif Eren Yorumunda diyor ki;

  RABBİM :mübârek ilmi” bilen annelerin sayısını artırsın.

 3. Edip ÖZCAN Yorumunda diyor ki;

  Çok güzel gerçekten bir insanı namaza kaldırmak onun o namazı kılmasına vesile olup o sevabı almak ve o şerefe nail olmak Allah herkese yaşatsın inşallah

 4. SEMİH SAĞLAM Yorumunda diyor ki;

  siz sizin olun rabbinizi cehennemde bıle yansanız sirk kosmayın ,

 5. Deniz ERTÜRKLER Yorumunda diyor ki;

  s.aleyküm.ne desem bilmemki bu siteye emeği geçen herkesten ALLAH u teala binlerce milyonlarca razı olsun.ÖLÜMÜ hiç ama hiç unutmayalım noolur.hepiniz ALLAH a emanet olun ,

 6. Elif Pelin Yorumunda diyor ki;

  Ya Rabbim bir karar verme aşamasındayım…sen bana yardım et dustugum bu sıkıntıdan en kısa zamanda kurtulmamı nasip eğle…Hakkımda hayırlısı neyse o olsun…Şüpe yokkı senın gucun her seye yeter.. AMİN                         SELAM VE DUA İLE KALIN

 7. Fatih Berke Yorumunda diyor ki;

  s.aleyküm.ne desem bilmemki bu siteye emeği geçen herkesten ALLAH u teala binlerce milyonlarca razı olsun.ÖLÜMÜ hiç ama hiç unutmayalım noolur.hepiniz ALLAH a emanet olun

 8. Talehə Yorumunda diyor ki;

  Yoldaşım qardaşımla anamla atamla küsdü onlarda yoldaşımla..onları necə barşdırım.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com