Arefe Günü Edilecek Dua

Arefe Günü Edilecek Dua Hakkında Bilgi

Arefe günü edilecek dua ile ilgili olarak Hz. Ebu Hüreyre şöyle buyurmuştur: “Kim bu duayı yüz kere tekrar ederse 10 köleyi özgürlüğüne kavuşturmuş gibi sevaba girer. Ayrıca kendisine 100 sevap kazanır ve işlemiş olduğu 100 günah da silinir.” Elbette bu söylenenler o zamanın şartları altında söylenen sözler. Elbette günümüzde kölelik mevcut değil. Ancak bu duayı okuyanların bir şekilde günahlarının silineceği ve sevap kazanacakları bilinmektedir.

Bu dua sadece arefe günü okunacak bir dua değildir. Müslümanlar gün içinde akıllarına geldikçe bu duayı okuyabilirler. Duanın okunmasıyla ilgili kesin bir bilgi yerine çeşitli rivayetler vardır. Bir rivayete göre her gün okunabileceği söylenirken bir diğerine göre sabah namazından sonra da okunabileceği söylenmektedir.

Arefe Günü Edilecek Duanın Okunuşu

Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâ şerîke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü biyedihi-l hayr ve hüve alâ külli şey’in kadîr.

Arefe Günü Edilecek Duanın Arapça Yazılışı

Arefe Günü Edilecek Duanın Türkçe Anlamı

Allah’tan başka ilah yoktur, O tektir, O’nun ortağı yoktur, mülk O’nundur, hamd O’na aittir. O, herşeye kâdirdir.

Arefe Günü Edilecek Dua Dinle

Arefe Günü Edilecek Dua konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Arefe Günü Edilecek Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

1 yorum
  1. Ahmet KOÇ Yorumunda diyor ki;

    yarabbim.cuma geceleri hürmetine,bugün içinde bulundugumuz mübarek gecenin hürmetine,6666 kuran ayeti hürmetine cümleyide sıkıntısından kurtar,içinde benide allahım.amin. ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com