Arabada Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Arabada okunacak dua hakkında en çok okunması gereken dualardan biridir. İnsan yaptığı her şeyin olumlu ve hayırlı olmasını ister. Dua etmek insanı huzurlu ve mutlu hissettirir. Bir işi yaparken ve harekete geçirirken dua ederiz. Bir duayı etmek için onu kalbimizle ve isteyerek dua etmelisiniz. Günlük hayatımızda en çok kullandığımız araba için de rahat hissetmek için dua etmek ister. Bu duayı sürekli okumak sizin için daha hayırlı olacaktır. Duaları dikkatli ve doğru araştırmak gerekir. Bu dualar peygamber efendimiz (sav) bir vasıtaya binerken okuduğu dualardır. Bu duaları bir araca, uçağa, vapura, trene binerken okuyabilirsiniz.

Arabada Okunacak Dua Okunuşu

Arabada okunacak dua okunuşu şu şekildedir.

Sübhânellezî sehhara lenâ hâzâ vemâ künnâ lehû mukrinîn. Ve innâ ilâ rabbinâ le-munkalibûn.

Bi’smillâhi mecrâhâ ve mürsâhâ inne rabbî le-ğafûru’r-rahîm. Ve mâ-kaderu’llâhe hakka kadrihî vel‘ardu cemî‘an kabzatühû yevme’l-kıyâmeti ve’s-semâvâtü matviyyâtün bi-yemînihî sübhânehû ve te‘âlâ ammâ yüşrikûn.

Arabada Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Arabada okunacak duanın arapça yazılışı şu şekildedir.

سُبْحَانَ الّذى سَخّرَلَنَا هَذَا وَمَا كُنَّا لَهُ مُقْرِنِينَ وَاِنّا اِلَي رَبّنَا لَمُنْقَلِبُونَ

بِسْمِ اللّٰهِ مَجْرٰۭۙيهَا وَمُرْسٰيهَاۜ اِنَّ رَبّ۪ي لَغَفُورٌ رَح۪يمٌ

وَمَا قَدَرُوا اللّٰهَ حَقَّ قَدْرِه۪ۗ وَالْاَرْضُ جَم۪يعاً قَبْضَتُهُ يَوْمَ الْقِيٰمَةِ وَالسَّمٰوَاتُ مَطْوِيَّاتٌ بِيَم۪ينِه۪ۜ سُبْحَانَهُ وَتَعَالٰى عَمَّا يُشْرِكُونَ

Arabada Okunucak Duanın Türkçe Anlamı

Arabada okunacak duanın Türkçe anlamı şu şekildedir.

Bunu bizim hizmetimize vereni tesbîh ve takdîs ederiz, yoksa biz bunlara güç yetiremezdik. Biz şüphesiz Rabbimize döneceğiz. (Zuhruf, 13, 14)
“Yüzüp gitmesine de durmasına da bismillâh. Muhakkak ki Rabbim Ğafûr ve Rahîmdir.” Allâh’ı layık olduğu şekilde takdîr edemediler. Halbuki kıyâmet günü yeryüzü tamâmen O’nun kabza-i kudretindedir. Gökler de yine O’nun yed-i kudretinde dürülmüşlerdir. O, onların şirk koştukları şeylerden tamâmen münezzeh ve çok yücedir. (Hûd s. 41, Zümer s. 67)

Arabada Okunacak Dua Dinle

Arabada kullanırken okunacak dua dinle youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Enes ALEMDAR Yorumunda diyor ki;

    Kabilin kurbanı gibi.. :/ Rabbim bize rızası üzere yaşamayı nasip etsin ve rızasına bizi razı eylesin..

  2. Ahmet Fuat Yorumunda diyor ki;

    ALLAHIM,nimetini küfre çevirmekten onu tanıdıktan sonra nankörlükten ve onu övdükten sonra unutmaktan sana sığınırım…AMİN. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com