Sinirlenince Okunacak Dualar

Hz. Resulallah, buyurmuşlardır ki “öfkeli kimse ayakta ise otursun, oturuyor ise uzansın ki öfkesi dinsin.” Aynı zamanda sinirli kimsenin abdest almasını da tembih buyurmuşlardır. Çünkü öfke ateştendir onu ile söndürünüz hadisi gereği suyun, öfke üzerinde ki yatıştırıcı etkisi muhakkaktır. Bu konuda kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de Ali İmran Suresinin 134.Ayeti kerimesin de öfkelerini yenenleri övülmüş ve onları iyiler olarak nitelendirerek, buyurmuşlardır ki “Onlar bollukta da darlıkta da infak eder ve öfkelerini yener, insanları affederler.” Bu ayeti kerime biz insanlara göstermektedir ki öfke, Allahu Tealanın hoşnut olmadığı bir eylemdir. Hadisi Şeriflerde buyurulmuştur ki “Kim Allah rızası için öfkesini yener ise Allah-u Teala da ondan azabını defeder.

Sinirlenince Okunacak Dua Nedir?

Sinirlenme anında önce “Euzu” ve “Besmele” okunmasının ardından “Allahumm-ağfir li zenbi ve ezhib ğayza kalbi ve ecirni min-eş-şeytan.” Okunur. Sinirlenmemek ya da öfkelenmemek imkansız olduğu gibi öfke, tabi bir şeydir ve öfkenin bertaraf edilmesi Vacib’dir. Eğer öfkeniz geçmezse yer değiştirmek gerekir ve yine geçmez ise abdest almak gereklidir. Öfkeniz geçmiyor ise abdest alarak iki rek’at namaz kılmak ise sünnettir.

Sinirlenince Okunacak Duanın Okunuşu

Sinirlenince okunacak duanın okunuşu, “Allahumm-ağfir li zenbi ve ezhib ğayza kalbi ve ecirni min-eş-şeytan.” Şeklindedir.

Sinirlenince Okunacak Duanın Fazileti

Sinirlenince okunacak duanın fazileti, “Allah’ım! Günahlarımı mağfiret et. Kalbimin sertliğini gider. Ve beni şeytandan koru.” Anlamına gelen dua okunmalıdır.

Sinirlenince Okunacak Dua Dinle

Sinirlenince okunacak dua dinlemek için,


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

6 Yorumlar
 1. Fahri Nazlı Yorumunda diyor ki;

  SİMDİ REKLAM YAPIYORLAR AMA ALLAH KATİNDA HİC BİR DEGERİ YOK

 2. Emre BAYDEDE Yorumunda diyor ki;

  Yazık ya sırf annesi müslüman diye çocuk sabahın köründe kalkıyor

 3. Eda Helin Yorumunda diyor ki;

  Valla öyle hocam. Adam evine Yeni halı alıyor eskisini camiiye getiriyor.

 4. Ayberk DENİZ Yorumunda diyor ki;

   sevgili insanlar ey mumım toplulugu yaptıgınız ıyılıkler sıze gerı doner allaha gonulden baglı kalanlar sızlere and cennetlerı vardır vaktınızı cennetı kazanmak ıcın allaha ıbaddet edın gonulden pekı ınanmayan toplum unutmayın kı her gecen gun sızın alehınıze zaman gecıyor o gun yaklasıyor gıt gıde bır an olcun tartın kı allaha ıbadet edın bu sizin icin iyi olacaktır ınattan vaz gecın islam oyle dındır kı her ınsana kapı acılır tovbe etmenızde hayır vardır unutmayın ,

 5. Doğukan KARAYILAN Yorumunda diyor ki;

  YaRabbi!Sen beni benden daha iyi bilirsin..İçimi acıtan şeyi ancak Sen bilirsin.Bana yardım et…nolurr..

 6. Ata ŞENARYA Yorumunda diyor ki;

  YA ALLAH,YA RAHMAN,YA RAHİM,YA FERD,YA HAYY,YA KAYYUM,YA HAKEM,YA ADL,YA KUDDUS HERYEDE VE HERZAMAN, HERŞEY SENİN RAZI OLDUĞUN ŞEKİLDE OLSUN,RAZI OLMADIĞIN HİÇBİRŞEY OLMASIN AMİN. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com