Nasr Suresi Hakkında Bilgi

Nasr Suresi adını ilk ayetinden geçen yardım anlamına gelen nasr kelimesinden almıştır. Nasr suresinde Allah’u tealanın peygambere yaşattığı zaferli fetih ve sonrasında kitleler halinde İslamiyete geçen insanlar anlatılmaktadır.  Hz. Peygamberin vefatına işaret olarak değerlendirilen nasr suresi veda anlamına gelen tevdi adıyla da anılmaktadır.

Nasr Suresinin Okunuşu

Nasr suresi okunuşu şu şekildedir;

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- “İzâ câe nasrullâhi ve’l-fethu.

2- Ve raeyte’n-nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ.

3- Fe sebbih bi-hamdi Rabbike vestağfirhu innehû kâne tevvâbâ.

Nasr Suresinin Arapça Yazılışı

Nasr Suresi arapça yazılışı şu şekildedir;

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اِذَا جَٓاءَ نَصْرُ اللّٰهِ وَالْفَتْحُۙ ﴿١﴾ وَرَاَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ ف۪ي د۪ينِ اللّٰهِ اَفْوَاجاًۙ ﴿٢﴾ فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُۜ اِنَّهُ كَانَ تَوَّاباً ﴿

Nasr Suresinin Türkçe Anlamı

Nasr suresi Türkçe anlamı;

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- “Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman,

2- Ve insanların, Allah’ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğün zaman,

3- Hemen Rabbini överek tesbih et ve O’ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir.

Nasr Suresinin Fazileti

Nasr suresi fazileti; Nasr suresi müminlerin suresidir. Bu süre her okunduğunda Allahu Teala okuyanın işlerini kolaylaştırır, kazancını arttırır, sureyi okuyanın tövbesini kabul edip günahlarını affeder. Bu sureyi okuyan her kimse yüce Allah onu düşmanlarının karşısında galip kılar ve geçim sıkıntısı çekmesine mani olur. Bu sureyi her gün üç kere okuyanın imanı muhafaza olur.  Her hayırlı dileğinin gerçekleşmesini isteyen nasr suresinin 1000 defa okumalıdır. Kötü insanların karşısında galip gelmek, zalimin karşısında başarılı olmak güç kazanmak ve Allah tarafından yardım kazanmak için bu sureyi okumak oldukça faydalıdır.

Nasr Duası Dinle

Sonuç: Nasr Suresi Hakkında Bilgi

Nasr Suresi Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Nasr Suresi Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com