Ana Sayfa Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Taramak

Rüyada saç taramak rüyayı gören kişinin saçının bulunduğu yerdeki yani kafasındaki düşünceleriyle alakalı bir rüyadır. Saç taramak bozuk olan saçların düzeltilmesidir. Yani rüyasında saçını tarayan birisi içinde bulunduğu bozuk düşünceleri düzeltebilir ya da düzelteceği imkanlar karşısına çıkar. Hayat insanları yıpratırken birçok kişi kötü düşüncelere kapılabilir. Saçını taramak bu kötü düşüncelerden vazgeçilmesi gerektiği konusunda kişiye uyarıda bulunan bir rüyadır. Eğer rüyayı gören kişinin herhangi bir kötü düşüncesi yoksa ama zihnini kurcalayan bazı sıkıntıları varsa yakın zamanda sıkıntılarından kurtulacağına ve zihninin berraklaşacağına işaret eder.

Rüyada Başkasının Saçını Taramak

Rüyada başkasının saçını taramak rüyayı gören kişinin, saçını taradığı kişiye yararı dokunacağını gösterir. Saçını taradığı o kişinin içinde bulunduğu karmaşık fikirlerin hangisinin iyi olacağına karar verirken rüya sahibinin o kişiye yardımının dokunacağını söyler. Çünkü saçı taranan kişi bir karar aşamasındadır ama bir türlü doğru kararı veremiyordur. Rüyada saç taramak kimin saçı taranırsa onun hayrına bir rüyadır.

Rüyada Saç Dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi kötü olayların ya da kişilerin habercisidir. İnsanın saçı dertten dökülür. Öyle olaylar yaşanacak ya da öyle kötü kişilerle muhatap olunacak ki rüya sahibi derin düşüncelerle boğuşacaktır ve sıkıntıya düşecektir. Rüyada saç taramak ve döküldüğünü görmek bulunulan durumu düzeltmeye çalışan rüya sahibinin çabalarının sonuç vermeyeceğini gösterir.

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada saç kesmek saçlar sağlıklı görünüyorsa rüya sahibinin sıkıntılı bir durumdan kurtulmak için bir şeylerden fedakarlık edeceğini ya da bir şeyleri kaybedeceğini gösterir. Saçlar sağlıksız görünüyorsa ve rüya sahibi saçını keserek sağlıksız olan mesela kırık olan kısmından kurtuluyorsa iyi bir rüyadır. Rüyayı görenin dertlerinden kurtulacağını müjdeler. Rüyada saç taramak ve kesmek her durumda rüya sahibinin kafasının rahatlayacağını simgeler. Karmaşık düşünceler tamamen ya da kısmen azalacaktır.

Rüyada Saç Yıkamak

Rüyada saç yıkamak çok güzel ve huzurlu bir rüyadır. Rüya sahibinin içinin ferahlayacağına işaret eder. Zihnindeki tüm sıkıntıların biteceğini, hayatında tertemiz bir günün başlayacağını ve geçmiş sıkıntılı zamanlara göre çok huzurlu olacağını müjdeler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz