Rüyada Kurbanlık Görmek

Rüyada kurbanlık görmek rüyayı gören kişinin istediği bir şeyin gerçekleşmesi için Allah rızası için bir kurban kesmesi ve fakirlere dağıtması gerektiğini anlatıyor olabilir. Ya da rüya sahibinin eskiden bir dileğinin gerçekleşmesi için kurbanlık adağında bulunduğunu ama bunu gerçekleştirmediğini hatırlatan bir rüya da olabilir. Rüyanın bir başka anlamı da rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu hastalık, işsizlik, evsizlik gibi sıkıntılı durumlardan kurtulmak için bir kurban kesmesi gerektiğini anlatıyor olabilir. Hatta rüyayı gören kişinin iyi olan durumunun bir kaza ve bela gelmesini engellemek ve muhafazası için bir kubana ihtiyaç olduğunu da söyleyebilir.

Rüyada Kurbanlık İnek Görmek

Rüyada kurbanlık inek görmek rüyayı gören kişinin gördüğü ineğin şekline göre değişik anlamlara gelebilir. İnekler iri ve hoş görünümlü ise bereketli bir rüya olduğu ortaya çıkar. İnekler çelimsiz ve kötü görünümlü ise bereketsizliğin habercisi olabilir. Kurbanlık hayvan göze güzel görünenden seçilmelidir. O halde rüyada kurbanlık görmek eğer hayvanın görüntüsü güzelse bir iyiliğin ya da ibadetin kabulünü haber verebilir. Ama tersiyse reddini anlatıyor olabilir.

Rüyada Kurbanlık Boğa Görmek

Rüyada kurbanlık boğa görmek neredeyse inek görmekle aynı anlamdadır. Ama hayvanın dişisi doğurganlığı temsil ettiğinden bereket açısından daha makbul bir rüyayı simgeler. Boğa da görüntüsüne göre tıpkı inekteki gibi değişik anlamlara gelebilir.

Rüyada Kurbanlık Et Görmek

Rüyada kurbanlık et görmek etin şekline ve rengine göre değişir. Lezzetli bir görünümdeyse hayra, çirkin ve bozuk bir et ise şerre yorumlanır. Rüyada kurbanlık görmek genellikle rüya sahibinin dikkatli olmasını ve malından fakirlere yardım etmesi gerektiğini anlatır.

Rüyada Kurbanlık Koç Görmek

Rüyada kurbanlık koç görmek güzel bir rüyadır. İsmail peygamberin kurtuluşunu hatırlattığından rüyayı gören kişinin kısa zamanda gerekli fedakarlıkları ve yardımları yaparsa içinde bulunduğu kötü şartlardan kurtulacağını müjdeler. Rüyada kurbanlık görmek ve sevinmek rüya sahibinin kötü olan bir olaydan kurtulacağına, temizleneceğine ve Allah’ sığınırsa gerekli yardımın geleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi ümitsizliğe düşmeden çabalamaya devam etmelidir. Çünkü ferah zamanlar yakındır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
 1. V. Kırkümük Yorumunda diyor ki;

  Hanefî fakihlerinden İbn Âbidin’in “Dikkat edilsin; acaba şehvetle nakşedilen bir resme, bir surete bakmak harâm mıdır? İşte burada tereddüt yeridir. Yani bu tereddüdler olan bir meseledir. Bunun hükmünü görmedim.Tetkik edilsin.” dediği görülmektedir. Şafiî fakihlerinden İbn Hacer Heytemî ve Şirvanî’nin “Aynada veya suda görünen kadın görüntüsüne bakmak haram değildir. Ancak fitneye vesile olduğu takdirde haram olur.” dedikleri, Kalyûbî’nin ve Büceyremî’nin ise aynadaki ve sudaki görüntüye şehvetle bile bakmanın haram olmadığını söyledikleri aktarılmaktadır. İslam Ansiklopedisi’nin tesettür maddesine göre bu bağlamda endişe edilen fitne “zina”dır.

  Müstehcen şeyleri seyretmekle ilgili olarak “harama götüren her şey haramdır” gibi bir açıklama yapılıyor. Burada sanki “müstehcen şeyler izleyenin günün birinde zina etme” olasılığı üzerinde duruluyor. Ya bir erkek müstehcen şeyler seyredip kendi karısıyla birlikte oluyorsa?

  Görmek ve bakmak farklı şeylerdir. Müstehcen film seyrederken gerçek bir kadının kaydedilmiş görüntüsünü görmekle birlikte o kadına bakmış olmuyorsunuz. Şöyle bir hadis rivayeti de var:
  “Şayet biriniz bir kadın görürse, kendi eşine gitsin. Bu onun içindekini giderir.”

 2. Ezgi CENGİZ Yorumunda diyor ki;

  saat gece 04 15 gibi teheccüd vaktinde rüyamda birinin bıçaklandığını gördüm perdeleri açmadan search ettim isabetli rüya yorumunuz sununca elime boş boş değil güzelsiniz yazılarınızı severek okuyorum,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com