Rüyada Adem (a.s)’ı görmek

ÂDEM (A.S.): Hz. Âdem, dünyada ilk rüya gören ve yorumlayan insan olduğu için, başarılı olmaya, hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere yolculuk etmeye yorumlanır.

Kendisini Hz. Âdem suretinde veya arkadaşı olarak gören kimse, yüksek makamlara çıkar. Âlim ise insanlar onun ilminden istifade ederler. Hz. Âdem’i gören kimse, büyük hayra erer, rüya tabircisi olur. Çünkü ilk rüya gören ve tabir eden odur.
Herşeye rağmen rüya ile amel etmek doğru değildir sonuçta bir rüyadır, fazlaca anlam yüklemek ve hayatımızı yaşantımızı ona göre tahsis etmek doğru değildir bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Rüya görmenin çeşitli sebepleri vardır gün içerisinde kafamıza takılanlar rüyamız olabilir çok müşkil olduğumuz bir olay rüyamıza girebilir. ancak bu şekilde de olsa hak rüyalar vardır, bunu bilmek zordur ancak, rüyalarımızı herkese anlatmamalıyız, en güzel rüya tabiri güneş doğmadan ve sabah namazının ardından tabir ettirilmesi güzel olanıdır.

Unutmayın hayat gerçektir, rüya uyanınca biter, en başta dediğimiz gibi rüya ile amel edilmez.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Duygu Ali Yorumunda diyor ki;

    Pazartesi uyanır uyanmaz, rüyamda siyah ayakkabı giymek rüyamın açıklaması için internete girdim huzur siteniz açıldı ekranıma okudukça okudum hayırlısınız lütfen böyle devam edin,

  2. Burcu YILMAZ Yorumunda diyor ki;

    Cuma sabahı rüyamda kar gördüm uyanınca gördüğüm rüyanın ne anlama geldiğini görmek için site site gezmeye başladım güzel websiteniz çıktı ekrana okuyarak anladım hayırla kalın devamlı ziyaret edeceğim,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com