Ruh Çağırmak Günah Mı?

Ruh çağırmak günah mı konusunda bilinmesi gereken en önemli şey ruh çağırmanın mümkün olmadığıdır. Dine uygun olmayan bu durum günahtır.

Ruh Çağırma Gerçek Mi?

Ruh çağırma gerçek mi konusunda bazı insanlar ruh seansları sayesinde ölmüş akrabaları ile iletişime geçebileceklerini zannediyorlar. İslam alimlerine göre ruhlar çağırmayla gelemezler. Ruh seanslarında gelen şey cindir. Cinler bu seanslara gelerek insanlarla yalnızca alay ederler. Ruh çağırma gerçek değildir. Bu seanslara gelen cinler iyi cinler değildir.

Cin Çağırma

Cin çağırma mümkündür ama İslam’a göre günahtır. Cinlerle insanların irtibata geçmesi Hz. Muhammed döneminde yasaklanmıştır. Cin çağırmak isteyen kişinin amacı gelecekten bir bilgi edinmektir. Oysa ki bu mümkün değildir. Hadislerden edinilen bilgilere göre Cin suresi inmeden önce cinler semada dolaşarak gelecekle ilgili bilgilere erişebiliyorlardı. Fakat bir gün semada bilgi edinmek isteyenleri meteorlar kovaladı. Yeryüzüne gelip sebebini araştırdıklarında Hz. Muhammed’e Cin suresinin indiğini ve artık o günden sonra gelecekle ilgili bilgi edinemeyeceklerini anladılar.

Cinlerle Arkadaş Olmak Günah Mı?

Cinlerle arkadaş olmak günah mı sorusu Hz. Muhammed döneminde geçen bir olayla açıklanır. İnsanlardan bir kadın bir cin kadınla arkadaştı. Her gün muhabbet ederlerdi. Birgün cin kadın arkadaşının yanına geldi ve “Artık görüşemeyiz çünkü Hz. Muhammed iki alemin görüşmesini yasak etti” dedi. Cinlerle arkadaş olmak günahtır.

Cinlerden Yardım İstemek Günah Mı?

Cinlerden yardım istemek günah mı konusunda görüşmek yasak olduğu için günahtır. Enes’ten rivayetle bir hadis şöyledir: “Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin.” Yardımı Allah’tan istemek gerekir. Cinlerle görüşmek kesinlikle yasaklanmıştır ve günahtır. Zaten yasağa uymayan kötü cinler insanlarla görüşür.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com