Kim Milyoner Olmak İster Milyonluk Sorunun Cevabı

Aşağıdakilerden hangisi “Dede Korkut Hikâyeleri”ndeki karakterlerden biri değildir? Cevap A: Bala Hatun

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 20 yaşındaki genç yarışmacı Barış Alıcı, 1 milyonluk soruyu açtırmayı başardı. Binlerce vatandaşımızın da cevabını merak ettiği “Hangisi Dede Korkut Hikayelerindeki karakterlerden biri değildir” sorusunun cevabı… İşte, Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk sorunun yanıtı…

 

Aşağıdakilerden hangisi “Dede Korkut Hikâyeleri”ndeki karakterlerden biri değildir?

A) Bala Hatun (CEVAP)
B) Banu Çiçek
C) Bamsı Beyrek
D) Bayındır Han

Hangisi Dede Korkut Hikayelerindeki karakterlerden biri değildir Batu Atv
Hangisi Dede Korkut Hikayelerindeki karakterlerden biri değildir Batu Atv

Bala Hatun Kimdir?

Şeyh Bala Hatun, Osmanlı Türklerinin kurucu baba olarak bilinen Fatih Sultan Mehmedin annesi olan ve Osmanlı İmparatorluğunun kurucu kadını olarak bilinen bir kişidir. Şeyh Bala Hatun, 1415 yılında İstanbulun fethi sırasında Sultan Mehmedin annesi olarak kısa bir süre hayatının sonuna kadar Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunda önemli bir rol oynamıştır.

Kebala Hatun (d. 15501560) olarakta bilinen 16. yüzyılda Türk Kürt kökenli bir hanımefendi olup, Osmanlı İmparatorluğunun yüksek sosyal sınıfından birisi olarak bilinir. Kebala Hatun, Sultan Süleyman Hanın oğlu Selim IInin eşi ve Sultan Mehmed IIIün annesi olarak günümüze kadar gelmiştir. Kebala Hatun, Osmanlı İmparatorluğunun tarihinde önemli bir yer edinmiştir. Kebala Hatun, Osmanlı İmparatorluğu tarihinde siyasi ve toplumsal hayata katkıda bulunan ve tarihe adını yazdıran önemli bir kadındır.

Bala Hatun Yapay Zeka Ai Robot Cevabı

bala hatun yapay zeka ai robot cevabı
bala hatun yapay zeka ai robot cevabı

 

Kim Milyoner Olmak İster Milyonluk konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Kim Milyoner Olmak İster Milyonluk konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com