Borcu Öderken, Borç Veren Kimse İçin Yapılan Dua

Müslüman bir kişi her an her konu da dara düşebilir. Özellikle günümüzün gelişen dünyasın da Müslüman olan kişi borç yapabilir. Borç yapıp üzülen her kimse hiç üzülmemesi gerekir. Çünkü derdi veren yüce Allah dermanını da vermektedir. Para bu gelip geçici dünya için sadece bir araçtır ve inançlı bir Müslümanın bu konu hakkında üzülmesine ve darda kalmasına hiç gerek yoktur.

Borcu Öderken, Borç Veren Kimse İçin Yapılan Dua Arapçası

ءادلأاوكملْافلذسلاءازجامذنإ،كلاموكلنأكلللهاكراب((

Borcu Öderken, Borç Veren Kimse İçin Yapılan Dua Türkçesi

“Allah, âileni ve malını senin için bereketli kılsın. Verilen borcun karşılığı, ancak (sahibine)teşekkür etmek ve (onu aldığın gibi)ödemektir.”

Borcu Öderken, Borç Veren Kimse İçin Yapılan Duanın Fazileti

Bu duayı okuduktan sonra yüce Allah size borcunuzu ödemek için hem kolaylık verecektir, hem de borcu size veren kişi için de mükafat verecektir. Müslümanların birbirlerine yardım etmesi Allah’ın emridir ve konu ne olursa olsun bir Müslüman diğer bir Müslümana yardım etmesi gerekmektedir.

Borcu Öderken, Borç Veren Kimse İçin Yapılan Duayı dinlemek isterseniz ise aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak borç duasını dinleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=TgFtdCNYMtY

-Bunların dışında borcu olup da kurtulmak isteyen Müslümanlar ayrıyeten şu duayı da okuyabilirler:

Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.

-Bu duanın anlamı ise : Allah’ım! Üzüntü ve kederden Sana sığınırım. Acziyetden ve tenbellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden Sana sığınırım.” Ebû Umâme der ki, ben bunu yaptım. Allah Tealâ, üzüntü ve kederimi giderdi ve borcumu benden kaldırdı.”


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Cemre TANRIVERDİ Yorumunda diyor ki;

    Bir yaşa kadar böyle kaldırabiliyorsun sonrası olmuyor hocam 😏yaşanmış denenmiştir.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com