Kaş Aldırmak Günah Mıdır?

Kaş aldırmak günah mıdır konusunda din alimlerinin görüşü, belli ölçüler dışında kaş aldırmak günahtır.

Kaş Aldırmak Caiz Mi Nureddin Yıldız

Kaş aldırmak caiz mi Nureddin Yıldız hocaya göre istisnai durumlar haricinde caiz değildir. Kaş aldırmanın caiz olduğu durumlardan biri kadının kaşlarının ortasında boşluk kalmaması ve kadın bekarsa evlenmesine engel olması, evliyse boşanmasına sebep olması açısından değerlendirildiğinde caizdir.

Kaş Aldırmak Günah Mı Mustafa Karataş

Kaş aldırmak günah mı Mustafa Karataş hocaya göre Allah’ın verdiği şekli bozmayacak şekilde aldırmak günah değildir. Ama modaya uygun olsun diye ya da haram olan erkeklere alımlı görünmek amacıyla kaş aldırmak günahtır. Sadece kaşların ortası ve hafif etrafı alınabilir. Kaşın genel şekli asla bozulmamalıdır. Örneğin; bu yıl egzotik şekilli kaş moda diye kaşın şekli tamamen değiştirilmemelidir. Nisa suresi 119. ayette şeytanın Allah’a söylediği: “…Şüphesiz onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler…” sözü kişinin yaratılış fıtratıyla oynamaması gerektiğini açıklar.

Kaş Aldırmak Günah Mı Nihat Hatipoğlu

Kaş aldırmak günah mı Nihat Hatipoğlu hocaya göre hormon yapısı normal düzeyde çalışmayan ve kaşın olağan şeklinden aşırı kalınlaşması, ortasının birleşmesi gibi anormal durumlarda günah değildir. Ayrıca kadının kocasının kendisinden soğumaması için yaratılış şekli değiştirilmeden çok kötü görünen orta kısmı ve hafif çevresi alınabilir. Kaş aldırma ile ilgili hadis şöyledir: “Allah yüz tüylerini yolan ve yolduran kadına lanet etsin.”

Kaş Aldırmak Günah Mı Erkek

Kaş aldırmak günah mı erkek bakımından kaşların uzunluğunun normalden fazla uzayıp gözü rahatsız etmesi durumunda kaşın göze doğru fazla uzayan boyu makasla kısaltılabilir. Başka türlü sebeplerle kaş almak günahtır. Fıtratı değiştirmeye girdiğinden, almak kesinlikle caiz değildir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com