Et Benlerini Aldırmak Günah Mıdır?

Et benlerini aldırmak günah mıdır konusunda din adamlarının genel görüşü kişiyi rahatsız edici bir görüntü içeriyorsa ve insanlar arasında dışlanmaya maruz kalıyorsa günah değildir.

Ben Aldırmak Günah Mı Nihat Hatipoğlu

Ben aldırmak günah mı Nihat Hatipoğlu hocaya göre günah değildir. Ama en az iki üç farklı doktora danışılmalı ve ben aldırmakla sağlık açısından bir zarar görülmeyeceği anlaşıldıktan sonra operasyona girilmelidir. İnsanların arasında bulunulduğunda doğal karşılanan ve dikkat çekmeyen ufak benlerin alınması caiz değildir. Fıtrata müdahaledir.

Sonradan Çıkan Benleri Aldırmak Caiz Mi?

Sonradan çıkan benleri aldırmak caiz mi konusunda bu benler genelde çıktıktan sonra gün geçtikçe büyümeye başlar ve kişiyi sağlık açısından rahatsız eder olduğundan caizdir. Kişinin doktorunun beni aldırmada bir sakınca görmemesi gerekir. Bazen hassas noktalarda çıkan benlerde sağlık açısından operasyon riskli olabilir. Bu durumda doktorun tavsiyesi dinlenmelidir, kişi sağlığını tehlikeli duruma sokmamalıdır.

Ben Aldırmak Günah Mı Sorularla İslamiyet

Ben aldırmak günah mı sorularla İslamiyet hocalarınca günah değildir. Benin doğuştan olması ve aldırılmasında da bir sakınca yoktur çünkü kişiyi rahatsız edebilir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta doktorların operasyonu risksiz görmeleridir. Bazen ben aldıranlarda belli bir süre sonra tekrar ben çıkma ve büyüme görülebilir. Bunun altında yatan sebep tıbben araştırılmalıdır. Eğer bir hastalığın habercisiyse tedavide gecikilmemelidir.

Ben Tedavisi

Ben tedavisi günümüzde oldukça kolay ve ağrısız yollarla yapılabilmekte ve hasta aynı gün evine gidebilmektedir. Doğuştan veya sonradan ben tedavisi caizdir. Vücut sağlığını tehlikeye atacak hijyenik olmayan ortamlarda yaptırılmamalıdır. İşin uzmanlarına danışılmalıdır. Kişinin doktorunun da uygun görmesi durumunda lazer yöntemi gibi ağrısız yöntemler tercih edilmeli, vücuda eziyet verilmemelidir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com