Günah İşleyen Kimsenin Yapması Gereken Dua

Günah işlendiği zaman mutlaka tövbe edilmelidir ve tevbe ise, bir kişinin işlemiş olduğu bir günahtan dönüp, Allah’a yönelmesidir. Günah işleyen bir kul güzelce abdest alır; ardından kalkıp iki rekat namaz kılar ve ardından da Allah’tan bağışlanma dilerse, Allah mutlaka onu bağışlar. Bu nedenle günah işleyen her kişi mutlaka günahından dönmeli ve Allah’a tevbe etmelidir.

Günah İşleyen Kimsenin Yapması Gereken Dua Nedir?

Günah işleyen bir Müslümanın mutlaka tevbe etmesi ve işlemiş olduğu günahtan dönerek Allah’a yönelmesi gerekmektedir. Tevbe kavramı ise Allah’a nisbet edildiğinde “kulun tövbesini kabul edip, lütuf ve ihsanı ile ona yönelmesi” anlamına gelmektedir. Müslüman bir kimsenin işlemiş olduğu kötülükler Allah-u Teâlâ ile iman arasında bulunan bağı zedelemekte ve her daim vaadi ile ahdini yetirmekte olan yüce Rabbimizden onu uzaklaştırmaktadır.

Günah İşleyen Kimsenin Yapması Gereken Duanın Okunuşu

Günah işeyen kimsenin yapması gereken duanın okunuşu, “Kul yâ ıbâdiyellezîne esrefû alâ enfusihim lâ taknetû min rahmetillâhi, innallâhe yagfiruz zunûbe cemîâ (cemîan), innehu huvel gafûrur rahîm (rahîmu).” Şeklindedir.

Günah İşleyen Kimsenin Yapması Gereken Duanın Fazileti

Günah işleyen kimsenin yapması gereken duanın fazileti ise, “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Günah İşleyen Kimsenin Yapması Gereken Dua Dinle

Günah işleyen kimsenin yapması gereken duayı dinlemek için, https://www.youtube.com/watch?v=pPuQv_RNKM8 adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
 1. Ali DURU Yorumunda diyor ki;

  Çoook güzel geleceğim için bu kısmın geçtiği videoyu kaydetmiştim şimdi bunu kaydetmem yeterli teşekkürler Huzurkapisi abi…

 2. Ezgi ÇAŞKURLU Yorumunda diyor ki;

  DUA İLE KALIN…”

 3. Ceren İlayda Yorumunda diyor ki;

  tüm dua dostlarının mübarek kandillerini şimdiden kutlar ALLAH’tan dualarının kabülünü niyaz ederim.

 4. Ege ALİMOĞLU Yorumunda diyor ki;

  Allahım şuan içim acıyo sen herşeye kadirsin Allahım kadir isminin hürmetine yalvarırım Rabbim sen dualarımızı hakkımızda hayırlı eyle sen herşeyin en iyisini bilensin dualarımızı efendimiz (sav) in hürmetine kabul buyur sen muhammedimi koru ona yardım et amin.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com