Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua

Evlenen kimse için yapılan dua kişinin hayatı olumlu ve huzurlu geçmesi için yapılır. Evlilik iki bireyin iyi günde kötü günde birbirine destek olarak yanında kalacağına söz verdiği bir beraberliktir. Ayrıca evlilik erkek ve kadının huzur bulduğu iki dünyanın birleşmesi olarak da tanımlanır. Evliliğini sağlıklı bir şekilde yürütmek için kendine ait psikolojik ve sosyal sınırları bilerek hareket edinilmelidir. Aile fertlerinin de evlilik hayatında iletişim olmaları da bu tür ilişkileri daha da sağlıklı kılacaktır. Aile fertlerinin tecrübe ve davranışların yeni evlenenlere aktarması bu yola yeni girenler için daha olumlu şekilde devam ederler. Evliliğini yapmış kişiler Allah’ın emrini yaptığı için Allah’ın rahmetine kavuşmuş olurlar. Evlilik insanların ruhlarında dengesizlikleri gidermeye ve huzura yönlendirir. Bir toplumun sağlıklı olarak devam edebilmesi için evliliğin olması gerekir. Bu birliktelik sayesinde nesil devam ettirerek toplumu ayakta tutmasına vesile olur. Evlenen kimse için de hayırlı dualarda yapılır. Örnek olarak “Bir yastıkta kocayın, hayırlı evlat sahibi olun” dualarda yapılarak kişilerin iyiliği istenir. Allah’ın emirlerine getirerek evlilikler mutlu huzurlu bereketli bir şekilde devamını sürdürecektir.

Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua Okunuşu

Evlenen kimse için yapılan dua okunuşu şu şekildedir.

“Barekellahü leke ve bareke aleyke ve cemea beyne­küma fil hayr.”

Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua Türkçe Anlamı

Allah mübarek kılsın, üzerinize bereket ihsan etsin ve sizi hayırla birleştirsin.”

Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua Dinle

Evlenen kimse için yapılan dua dinle youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=kI_CV1M-y3E

Sonuç: Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua

Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Evlenen Kimse İçin Yapılan Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Egemen Utku Yorumunda diyor ki;

    Rabbim bilcümle ümmeti muhammedin dualarını kabul buyursun inş. dualarım sizlerle. ,

  2. Aziz GÜRCAN Yorumunda diyor ki;

    yarabbim.cuma geceleri hürmetine,bugün içinde bulundugumuz mübarek gecenin hürmetine,6666 kuran ayeti hürmetine cümleyide sıkıntısından kurtar,içinde benide allahım.amin. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com