Evden çıkarken, girerken okunacak duâ

Kişi sabah evinden çıkarken; Yarabbi biz çalışsak ta, çalışmasak ta, sen rızkıma kefilsin,
Ancak bize de çalışmayı vacip kılmışsın, bu vacibin yerine gelmesi için, senin rızan için çoluğumun çocuğumun rızkının peşine düşüyorum, senin rızan için halalinden çalışmaya niyet ettim. diye dille veya kalben içinde geçirmesi güzel olacaktır.
Bu Yolun Büyüklerinin tarifleridir. tarife uyan şaşmaz İnşallah.[ayirac]

Evinden çıkarken Âyet-el kürsî okumalı. Evden çıkarken “Âyet-el kürsi”yi okuyan, eve dönünceye kadar belâlardan emin olur. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
“Evinden çıkarken Ayet-el kürsi okuyana, yetmiş melek, evine dönünceye kadar duâ ve istigfar eder.”
“Evinden çıkarken “Bismillah, tevekkeltü alellah, La havle vela kuvvete illa billah” diyen, tehlikelerden korunur, şeytan ondan uzaklaşır.”
“Eve girerken İhlâs-ı şerîfi okuyan, yoksulluk görmez!”
Bir kere “Kulhüvallâhü” sûresini ve bir kere de “Âyetelkürsî”yi okuyanın evine şeytân gireme

Sonuç: Evden çıkarken, girerken okunacak duâ

Evden çıkarken, girerken okunacak duâ hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Evden çıkarken, girerken okunacak duâ konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Berk BAHAR Yorumunda diyor ki;

    Beni de küçükken babam basket topuyla karnıma vurarak kaldırıyordu.

  2. Batuhan Selin Yorumunda diyor ki;

    Allah rızası için yapmak nedir?Yani bir kişiye yardım etmek istedin bir şey taşıyordu ne için yapıyorsun Allah rızası için mi ? Yoksa zorluklarına yardım etmek için mi.

  3. Derya SAÇLI Yorumunda diyor ki;

    RABBİMİZ ! BİZE GÖZÜMÜZÜ AYDINLATACAK EŞLER ve ZÜRRİYETLER BAĞIŞLA ve BİZİ TAKVA SAHİPLERİNE ÖNDER KIL!AMİN          ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com