Botoks Yaptırmak Günah Mıdır?

Estetik operasyonlar ile kişiler beğenmedikleri yerlerini değiştirmektedirler. Estetik operasyonlar içerisinde yer alan botoksun da günah olup olunmadığı merak edilmektedir. Botoks yaptırmak günah mı? gibi soruların cevapları merak edilmektedir.

Allah-ü Teala her kulunu severek, özenli bir şekilde yaratmıştır. Fakat kimi zaman günümüzde çeşitli hastalıklar ve kazalar meydana gelebilmektedir. Bunlar sonucunda da vücutta geri alınamaz büyük tahribatlar oluşabilmektedir. Tahribatlar ise kişinin öncelikli olarak ruh sağlığını etkileyebilmektedir. Çevresi tarafından kötü görülebilmektedir. Daha içine kapanık bir duruma gelerek, artık intiharı bile düşünebilmektedir. Bu durumlar ise zaruri haller içerisinde yer almaktadır. Zaruri botoks yaptırmak, günah sayılmamaktadır. Bunun yanında sadece estetik amaçlı değil, tedavi amaçlı bacaklara da botoks yapılabilmektedir. Hastalık durumları da zaruri haller içerisinde yer almaktadır.

Keyfi botoks yaptırmak ise dinimiz tarafından günah sayılmaktadır. Allah kullarını özenli bir şekilde yaratmaktadır ve bize bedenlerimiz emanet edilmektedir. Bizim görevimiz ise bize emanet edilen bedenleri korumaktır. Bu nedenden dolayı da keyfi olarak, sadece gösteriş, moda gibi nedenler ile botoks yaptırılmamalıdır. Ayrıca bu operasyonlarda da çeşitli riskler meydana gelebilmektedir. İnsan hayatı tehlikeye atılabilmektedir ve yaptırılan botoks sonucunda, vücut daha fazla tahrip olabilmektedir. Bu nedenden dolayı keyfi botoks yaptırılmamalıdır. Botoks sonuçta bir zehir olmaktadır ve vücudu güzel yapmak için zehir enjekte edilmektedir.

Botoks yaptırmak isteyen kişiler vücutlarında birtakım tahribatlara neden olmaktadırlar. Vücudumuzu keyfi tahribatlardan korumamız için ayetler yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de ise “Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah bunları size düşünesiniz diye söylemektedir.” (En’am, 7/151) buyrulmaktadır. Yani geçerli bir sebebi olmadan kendini değiştirmek, haram ve günah kabul edilmektedir. Sadece moda, güzellik gibi sebeplerden dolayı Allah’ın bize emanet ettiği bedende değişiklikler gerçekleştirmemeli ve ebediyete kadar korunmalıdır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com