Borcun Ödenmesi İçin Yapılan Dua

Borcun ödenmesi için yapılan dua, hakkında birçok dua vardır. Fakat 2 dua var ki bunları okuyan kişilerin kısa zamanda borçları bitmiş, rahata ermiştir.

Borçtan Kurtulmak İçin Mucize Dua

Borçtan kurtulmak için mucize dua, hakkında şöyle söylenmiştir;
Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

En Etkili Borç Ödeme Duası Okunuşu 

En etkili borç ödeme duası okunuşu, şu şekildedir;

Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel kesborçeli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.”

En Etkili Borç Ödeme Duası Manası

En etkili borç ödeme duası manası, ise şu şekildedir;

Allah’ım! Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acziyetden ve tenbellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.” Ebû Umâme der ki, ben bunu yaptım. Allah Tealâ, üzüntü ve kederimi giderdi ve borcumu benden kaldırdı.

Bu duayı borçlardan bunaldığınızda, borç sizi baya sıkıştırdığında, borcunu rahatça ödemek ve borç stresi çekmemek için okusun.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Sure

Borçtan kurtulmak için okunacak sure, vakıa suresidir.

Vakıa Sûresi’ni okumak rızkı arttırır, borçları bitirir.
“Her gece Vâkıâ sûresini tilâvet eden kimse, ebediyyen fakirlik ve sıkıntı isâbet etmez; yani darlık görmez.” (Beyhakî, Şuab, II, 492)

Borç Ödeme Duası Dinle

Borç ödeme duası dinle, bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz;
https://youtu.be/WZp5-O2qgx8

Sonuç: Borcun Ödenmesi İçin Yapılan Dua

Borcun Ödenmesi İçin Yapılan Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Borcun Ödenmesi İçin Yapılan Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
 1. Bilge KAYA Yorumunda diyor ki;

  Allah razı olsun hocam. Bunu tüm kalbimle söylüyorum. Hakkınızı da helal edin lütfen. Bize de dua edin, çok ihtiyacımız var. Ah ah… Öğle yemeği yemeden nasıl olacak, İnşallah başarabilirim… Oruçluyken iyi de, değilken nefis ile sağlam bir cihad beni bekliyor. Allah muvaffak etsin İnşallah.

 2. Alparslan ERENDUR Yorumunda diyor ki;

  rabbim halimiz sana beyan huzurundan elimizi boş çevirme ,

 3. Bilgehan ÇİLOĞLU Yorumunda diyor ki;

  slm ben kıbrıs dan aranıza yeni katıldım duacınız ve dua edenim olsun istedim ,

 4. Fadime ÖZYILMAZ Yorumunda diyor ki;

  duaya ihtiyacı olana dua edin lütfen ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com