Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Bebeğim hasta hangi duaları okumalıyım?

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Bebeklik dönemi hastalıklara karşı vücudun yeterince kendini koruyamadığı bir dönemdir. Bu dönemde bebeğe çevreden çeşitli zararlar gelebileceği gibi manevi anlamda da bebeklerin hastalanması muhtemeldir. Vücudunu manevi hastalıklar ve çevreden gelebilecek hastalıklara karşı korumak ise kimi zaman zor olabilir. Her ne kadar temizliğe dikkat edilse de bebek hastalıklarını önlemek mümkün olmadığı için şifanın asıl sahibi olan Allahu Teâlâ’ya dua edilmelidir.

Bebeği hasta olan ve ya bebeğini görünmez hastalıklardan korumak isteyen aileler şu duaları okuyabilir:

Ellezı ahsene külle şey’in halekahu ve bedee halkal insani min tıyn. Sümme ceal neslehu min sülaletim min maim mehiyn. Sümme sevvahü ve nefeha fiyhi mir ruhıhı ve ceale lekümüs sem’a vel ebsara vel efideh kaliylem ma teşkürun.

Anlamı: O ki, yarattığı bütün her şeyi güzel yaptı. İnsanı var etmeye de çamurdan başladı. Sonra da onun neslini (soyunu) bir öz sudan, değersiz bir sudan yarattı. Sonra ona şekil verip ona ruhundan bir ruh üfledi. Sizler için işitme, görme ve idrak duygularını yarattı. Ne kadar da az şükrediyorsunuz! (1) Bu ayeti kerime bebek doğduktan sonra okunmaya başlamalı ve bebek 70 günü geçince bir kabın içerisine koyulup üzerine yağmur suyu dökülmeli yazılar silindikten sonra 3 gün boyunca su bebeğin mamalarına katılmalıdır. Bebek bu sayede daha güçlü olur ve gözle görülecek kadar sağlıklı olur.

Hasta Bebeklere Şifa Duası

Hasta Bebek İçin Dua
Hasta Bebek İçin Dua

Allahümme Rabbenâ. Ezhibi’l-be’se, işfi, ente’ş-şâfi. Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen.

 

Hasta Bebekler İçin Şifa Duası Anlamı: Allah’ım sen bütün her şeyin ve herkesin Rabbisin. Bu hasta olan çocuğun ızdırabını gider, şifa ver. Şifayı veren ancak ve ancak Sensin. Senden başka şifa verecek yoktur. Bir tek senin şifan vardır. Bu kuluna da hastalıkları kalmayacak şekilde şifa ihsan eyle.

Hasta Bebeklere Şifa Duası Dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

7 Yorumlar
 1. Ahmet PELTEK Yorumunda diyor ki;

  Valla öyle hocam. Adam evine Yeni halı alıyor eskisini camiiye getiriyor.

 2. Betül BURAK Yorumunda diyor ki;

  Allah sizden razı olsun Muhammed hocam sesinize nefesimize kuvvet Rabbim güç versin ki uyanmamışlar uyanabilsin

 3. Adem Han Yorumunda diyor ki;

  Huzurkapisi inanç benim akrabam olur o na burdan selamlar

 4. Ahmet TEVLİM Yorumunda diyor ki;

  Ey Allah’ım! Benim hatalarımı cehaletimi işlerimde göstermiş olduğum israfı ve Sen’in benden daha iyi bildiğin günahlarımı bağışla Ya Rabbi!!!

 5. Esra Betül Yorumunda diyor ki;

   yuce rabbim ne olur benim gibi darda olan kullarina yardim eyle rabbim ne olur neolur peygamberlerimizin yuzu hurmetine sahabilerin yuzu hurmetineallahim kalbi nurlu insanlarin yuzu hurmetine ne olur banada huzur ne olur allahim cok bunaldim ne olur dua dostlari benim ve darda olan kullar adina sizlerde duaci olun allah razi olsun amiiiin. ,

 6. SELEN İLKE YILMAZ Yorumunda diyor ki;

  Ey İlahi huzurunda olduğumuzu hissetmek hoşlandığımız şeylerin yanında olmaktan daha hayırlı olan Sensin! Sen her türlü noksan ve kusurdan münezzehsin. Senden başka ilah yok ki bize eman etsin. Bizi cehennem azabından muhafaza eyle! aminnnn….

 7. Berrin BABACAN Yorumunda diyor ki;

  “Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi, Kimsesiz kaldım medet ey, kimsesizler kimsesi” ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com