Allahümme Barik Duası

Allahümme Barik Duası Hakkında Bilgi

Allahümme Barik duasında Allah’a verilen kulluk sözüne sadık kalan bütün insanlara, onların ailelerine ve yakın dostlarına dünyada ve ahirette güzellikler dilenir. Peygamberimiz Hz. Muhammed ve ailesine kulluk ettiği için bereket dilenir.

Allahümme Barik duası bütün namazlarda okunur. İki yana selam vermeden önce okunması sünnettir. Halk arasında Allahümme Salli duasıyla birlikte Salavat Duaları olarak da bilinir. Bu dualar hakkında insanımız biraz aşırıya kaçarak Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından söylenmemiş bazı cümleleri söylenmiş gibi kabul ederek yanılgı oluşturmuşlardır. Allahümme Barik duası bu konudaki en önemli kaynaklardan bir tanesidir. Bunlardan bir tanesi de 80 kez salavat getiren bir kişinin 80 senelik günahlarının kaybolmasıdır. Bu o kadar kolay bir konu değildir.

Allahümme Barik Duasının Okunuşu

Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahümme Barik Duasının Arapça Yazılışı

barik

Allahümme Barik Duasının Türkçe Anlamı

Ey Allah’ım! İbrâhîm’e Aleyhisselâm ve âline bereketler ihsan ettiğin gibi, (Efendimiz) Muhammed’e (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) ve âline de bereketler ihsan eyle. Muhakkak Sen hamîd (övülen) ve mecîd’sin (şanı büyük).

Allahümme Barik Duası Dinle


6 Yorumlar
 1. Alperen AYHAN Yorumunda diyor ki;

  Duaların gücü hakkında bu makalede paylaştığınız bilgiler için size çok teşekkür ederim. Bu makale sayesinde Allah’a daha yakın olduğun hissi ile doluyum.

 2. Alper ARSLAN Yorumunda diyor ki;

  Allah teala ebeden razı olsun Huzurkapisi abi 🙂

 3. Ahmet Hakan Yorumunda diyor ki;

  Rabbim ebeden razı olsun hocam tesirini halk eylesin 🌹

 4. Abdullah Enes Yorumunda diyor ki;

  Rabbim bana öyle bir göz ver ki heryerde herşeyde seni göreyim ve bana öyle bir iman ver ki herkesten çok seni seveyim.. ,

 5. Ezgi OĞAN Yorumunda diyor ki;

  YA ALLAH,YA RAHMAN,YA RAHİM,YA FERD,YA HAYY,YA KAYYUM,YA HAKEM,YA ADL,YA KUDDUS HERYEDE VE HERZAMAN, HERŞEY SENİN RAZI OLDUĞUN ŞEKİLDE OLSUN,RAZI OLMADIĞIN HİÇBİRŞEY OLMASIN AMİN. ,

 6. Fatma DİKİŞER Yorumunda diyor ki;

  her seyın bır vaktı vardır ıyılınızın vaktı kotulugunde bır vaktı vardır ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com