Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek

EBU BEKİR (R.A.): Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek, yüceliğe, şanı yüce insanlar yanında itibar görmeye, ehil kimse, için önderliğe, hayır ve iyilikte örnek olmaya, cömertliğe işarettir. Rüyada onu görmek, saltanattır.

Çünkü o, Allah Resulü’nün en sadık dostu, mağara arkadaşı ve sadıkların başıdır. Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek, Allah yolunda malını dağıtmaya, gizli sadaka vermeye, erkek evlada, Allah yolunda cihada, hacca gitmeye, düşmana galip gelmeye, işinde muvaffak olmaya işarettir.

Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek sünnet-i seniyyeye uymaya, ümmete nasihat vermeye, şehit olarak ölmeye işarettir.
Herşeye rağmen rüya ile amel etmek doğru değildir sonuçta bir rüyadır, fazlaca anlam yüklemek ve hayatımızı yaşantımızı ona göre tahsis etmek doğru değildir bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Rüya görmenin çeşitli sebepleri vardır gün içerisinde kafamıza takılanlar rüyamız olabilir çok müşkil olduğumuz bir olay rüyamıza girebilir. ancak bu şekilde de olsa hak rüyalar vardır, bunu bilmek zordur ancak, rüyalarımızı herkese anlatmamalıyız, en güzel rüya tabiri güneş doğmadan ve sabah namazının ardından tabir ettirilmesi güzel olanıdır.

Unutmayın hayat gerçektir, rüya uyanınca biter, en başta dediğimiz gibi rüya ile amel edilmez.

Sonuç: Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek

Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Beyza Irmak Yorumunda diyor ki;

    yatsı namazından sonra erkenden rüyamda çok sayıda balık gördüm hayırdır deyip telefonu açtım girdim nete huzur siteniz açıldı karşıma düşüncelere daldım hayırla kalın sağlık afiyet diliyorum,

  2. Ezgi MERİÇ Yorumunda diyor ki;

    saat gece 04 30 gibi kimseye söylemek istemeyeceğim rüyamda otobüs yolculuğu huzurkapısı sitenize bakayım dedim. güzel sayfanız çıkınca bilgisayarıma dikkatlice okudum hoş bir sitesiniz,

  3. Burak AYSU Yorumunda diyor ki;

    Perşembe tek başıma yatarken rüyamda etek gördüm aniden laptopumu açtım web siteniz açılınca iphonumun ekranına çok düşündüm bu yazıda kendimi buldum başarılısınız,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com