Ana Sayfa Rüya Tabirleri

Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek

EBU BEKİR (R.A.): Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek, yüceliğe, şanı yüce insanlar yanında itibar görmeye, ehil kimse, için önderliğe, hayır ve iyilikte örnek olmaya, cömertliğe işarettir. Rüyada onu görmek, saltanattır.

Çünkü o, Allah Resulü’nün en sadık dostu, mağara arkadaşı ve sadıkların başıdır. Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek, Allah yolunda malını dağıtmaya, gizli sadaka vermeye, erkek evlada, Allah yolunda cihada, hacca gitmeye, düşmana galip gelmeye, işinde muvaffak olmaya işarettir.

Rüyada Hz. Ebu Bekir’i görmek sünnet-i seniyyeye uymaya, ümmete nasihat vermeye, şehit olarak ölmeye işarettir.
Herşeye rağmen rüya ile amel etmek doğru değildir sonuçta bir rüyadır, fazlaca anlam yüklemek ve hayatımızı yaşantımızı ona göre tahsis etmek doğru değildir bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Rüya görmenin çeşitli sebepleri vardır gün içerisinde kafamıza takılanlar rüyamız olabilir çok müşkil olduğumuz bir olay rüyamıza girebilir. ancak bu şekilde de olsa hak rüyalar vardır, bunu bilmek zordur ancak, rüyalarımızı herkese anlatmamalıyız, en güzel rüya tabiri güneş doğmadan ve sabah namazının ardından tabir ettirilmesi güzel olanıdır.

Unutmayın hayat gerçektir, rüya uyanınca biter, en başta dediğimiz gibi rüya ile amel edilmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz