Elbise Çıkarırken Okunacak Dua

​​​​​​​Elbise Çıkarırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Bir işe başlarken mutlaka Allah’ın adıyla başlarız. Bize bu sonsuz nimetleri veren, bizi insan olarak var eden Allah’ımıza her an şükür ve hamd ederiz. Bize giyecek elbiseyi alma imkanı nasip ettiği, giyerken ve çıkarırken bize kolaylık sağlayan uzuvları verdiği için şükür ederiz. Sadece elbise giyip çıkarırken değil her işimize başlarken yüce Allah’ın adı ile başlarız.

Peygamberiz de elbise çıkarırken mutlaka dua ederdi.

Ebû Saîd (r.a.)’in bir rivayetine göre Peygamberimiz elbisesini çıkarırken şu duayı etmiştir:  “Allah’ım sana hamdolsun, bunu bana sen giydirdin senden bu elbisenin hayrını ve hayırda kullanılmasını istiyorum şerrinden ve şerde kullanılmasından da sana sığınırım.” (Ebû Dâvûd, Libas: 1) Sunen-i Tirmizi )

Elbise Çıkarırken Okunacak Duaların Türkçe Anlamı

“Allah’ın adıyla (çıkarırım).”(Tirmizî, 2/505 ve başkası.Bkz. İrvâu’l-Ğalîl, hadis: 49, Sahihü’l-Câmi’, 3/203) Elbise

Bana bu (elbiseyi) giydiren ve tarafımdan hiçbir güç ve kuvvet harcamaksızın beni onunla rızıklandıran Allah’a hamd olsun.” (Nesâi dışındaki sünen sahipleri rivâyet etmiştir.Bkz.İrvâu’l-Ğalîl,7/47)

Bana bu (elbiseyi) giydiren ve tarafımdan hiçbir güç ve kuvvet harcamaksızın beni onunla rızıklandıran Allah’a hamd olsun.

Allahım! Hamd sanadır.Bunu bana sen giydirdin. Onun ve yapılış gâyesinin hayırlı olmasını senden dilerim. Onun ve yapılış gâyesinin şerrinden de sana sığınırım.

Elbise Çıkarırken Okunacak Duaların Arapça Okunuşu

بِسْمِ اللهِ.

اَلْحَمْدُ ِللهِ الَّذِي كَسَانِي هَذَا (الثَّوْبَ) وَرَزَقَنِيهِ مِنْ غَيْرِ حَوْلٍ مِنِّي وَلاَقُوَّةٍ.

اَللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ أَنْتَ كَسَوْتَنِيهِ، أَسْاَلُكَ مِنْ خَيْرِهِ وَخَيْرِ مَا صُنِعَ لَهُ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّهِ وَشَرِّ مَا صُنِعَ لَهُ

Elbise Çıkarırken Okunacak Dua Dinle

 

Sonuç: Elbise Çıkarırken Okunacak Dua

Elbise Çıkarırken Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Elbise Çıkarırken Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Fatih ÇELİK Yorumunda diyor ki;

     Bugun saat iki de munise ve ercan isminde iki minik kardeşimizin cok onemli sınavları var ve onlar dua bekliyorlar lütfen dua eder misiniz ALLAH RAZI OLSUN DOSTLAAR ,

  2. Abdullah GÜLER Yorumunda diyor ki;

    Dua insanda fitri bir olgunluktur.Bu sebebledirki bütün dinlerde mevcuttur.üstün bir varliga inanan insan su veya bu sekilde dua eder.Insanlar hayatlari boyunca, üstesinden gelemiycekleri bircok bircok seylerle karsilasmakta,keder,sikinti,acz ve ümitsizlikleremaruz kalmaktadirlar.YÜCE ALLAH SÖYLE BUYURUR: “insana bir darlik dokundugu zmn yani üzere yatarken,otururken yahut ayakta bize yalvarir,ama biz onun sikintisini giderince sanki kendizine dokunan bir darliktan ötürü bize hic yalvarmamis gibi hakaret eder. ISTE asin gidenlere yaptiklari is böylesine süslü gösterilmistir.” (yunus 10/12) saygilar allah icten dualari kabul etsin (amin) ,

  3. Deniz Kaan Yorumunda diyor ki;

    hayırlı gecelr herkese..esselamun aleyküm..babanem komada..dualarınızı esirgemeyin:( ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com