Regaib Gecesi Namazı

Regaib Gecesi

Recebi şerifin ilk Cuma gecesinde gafil olmamak gerekir.Çünkü bu geceye melekler Leyle-i Regaib demişlerdir.Zira o gecenin üçte biri geçtiğinde göklerde ve yerlerde bir melek kalmaz ve hepsi Kabe-i Muazzama’nın etrafında toplanırlar.Mevla onlara ”Ey meleklerim,niçin toplandınız? Benden İstediğiniz nedir? Dilediğinizi isteyin” Onlarda ”Ya Rabbi! RECEB AYINDA ORUÇ TUTANLARI AFFET” Mevla da ” Bende affettim” buyurur.


Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyuruyorlar ki ”Her kim Perşembe günü oruçlu olup Recebi Şerif’in ilk Cuma gecesinin akşam ve yatsı namazı arasında veya yatsıdan sonra oniki (12) rekat namaz kılarsa ve her rekatta da bir Fatiha, üç Kadir Suresi ve on İhlas Suresi okursa ve namazı bitirdikten sonra yetmiş kere


(Allahümme Salli ala muhammedin nebiyyil ümmiyyi ve ala alihi ve sellem)

deyip,Sonra secdeye varıp yetmiş kere

(Sübbuhün kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh)

deyip,Başını secdeden kaldırdıktan sonra yetmiş kere

(Rabbi iğfir verham ve tecavez amma ta’lemu feinneke entel azizul a’zam)

deyip,Sonra tekrar secdeye varıp yine yetmiş kere

(Sübbuhün kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh)

Dualarını okuyup başını kaldırmadan ihtiyaçlarını mevladan isterse duaları kabul olur.


Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyuruyorlar ki”Nefsim yed-i kudretinde olan Allahü Teala’ya yemin olsun ki bir kişi veya cemaat bu şekilde namazını kılsa Allahü Teala onun günahlarını affeder.Günahları denizin köpükleri,yağmurların damlaları,ağaçların yaprakları kadar olsa bile.Kıyamet gününde ehli beytinden yetmiş kişi hakkında şefaat eder”


Sonuç: Regaib Gecesi Namazı

Regaib Gecesi Namazı hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Regaib Gecesi Namazı konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Ayşe ASLANCİRİT Yorumunda diyor ki;

    Allahım şuan içim acıyo sen herşeye kadirsin Allahım kadir isminin hürmetine yalvarırım Rabbim sen dualarımızı hakkımızda hayırlı eyle sen herşeyin en iyisini bilensin dualarımızı efendimiz (sav) in hürmetine kabul buyur sen muhammedimi koru ona yardım et amin.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com