Amenerrasulü Duası

Amenerrasulü Duası Hakkında Bilgi

Müslümanlığı ilk yılları sürekli olarak insanlar Müslümanlığın nasıl bir şey olduğunu anlatmakla geçti. Bunda ise en büyük gören Peygamberimiz Hz. Muhammed’e düşüyordu. Peygamberimiz insanlarla Allahü Teala arasında bir elçi olduğu için ve Allah’ı insanlara anlatmak için onun gönderdiği dualar ışığında bunu gerçekleştiriyordu. Bu dualardan bir tanei de Amenerrasulü duası. Peygamberimiz hakkında kendisinin Allah tarafından görevlendirildiği ile başlayan duada Allahü Tealanın tüm dinlere ait peygamberler hakkındaki sözleri yer alarak tüm dinlere ait olan peygamberlerin hepsinin bir olduğundan ve ayırt edilmemesi gerektiğinden bahsetmektedir.

Duanın ikinci ayetinde ise Müslümanların Allahü Teala’ya olan yakarmaları yer almaktadır. Altından kalmayacakları zorlukları kendilerine vermemesi Allah’a yakarmaktadırlar.

Amenerrasulü Duasının Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.
Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

Amenerrasulü Duasının Arapça Yazılışı

Amenerrasulü Duasının Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
Peygamber, Rabb’inden ne indirildi ise ona îman getirdi, mü’minler de, her biri “Allah’a ve melâikesine ve kitaplarına ve peygamberlerine: peygamberlerinden hiç birinin arasını ayırmayız diye” iman getirdiler ve şöyle dediler: semi’na ve eta’na, gufranını dileriz ya Rabbena! sanadır gidiş.
Allah kimseye vüs’unden öte teklif yapmaz, herkesin kazandığı lehine yüklendiği aleyhinedir, ya Rabbena! eğer unuttuk veya kasdımız bize bizden evvelkilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme, ya Rabbena! hem de bize takatımız olmayanı yükletme, ve bizden günahlarımız afiv buyur ve bizlere mağfiretini reva, rahmetini atâ kıl, sensin mevlâmız, bizi mansur buyur artık seni tanımayanlara karşı, kahrolsun kâfirler.

Amenerrasulü Duası Dinle

Sonuç: Amenerrasulü Duası

Amenerrasulü Duası hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Amenerrasulü Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

4 Yorumlar
 1. Ahmet Selçuk Yorumunda diyor ki;

  MaşaAllah Rabbim böyle gayretli ebeveynlerin sayılarını artırsın Allah onlardan razı olsun emekleri zayi olmayacak inşaAllah😍

 2. Ali ARASAN Yorumunda diyor ki;

  Çok doğru abi ama çoğumuz tam tersini yapıyor 😶

 3. Duygu Aybüke Yorumunda diyor ki;

  Buda bize gösteriyor ki Allahın rızasını okadar hafife aliyoruzki Allah bizi affetsin

 4. Dürüye ÇAYANOĞLU Yorumunda diyor ki;

  siz sizin olun rabbinizi cehennemde bıle yansanız sirk kosmayın ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com